Vaterpolo

POBJEDA AJKULA: Naši vaterpolisti pobijedili SAD

Crnogorski vaterpolisti pobijedili su Sjedinjene Američke Države 10:6 na startu završnog turnira Svjetske lige, koji se igra u Tbilisiju.

Mučili su se naši na početku, gubili 2:0 i 3:1, uz veliki broj nerealizovanih napada sa igračem više, ali je “ajkule” pokrenuo golman Petar Tešanović, koji je odbranio peterac Bouvenu, kod vođstva Amerikanaca 3:1.

Potom su izabranici Vladimira Gojkovića dali četiri gola u nizu i do kraja nisu ispuštali prednost.

Smanjila je Amerika na 7:6 pred kraj treće četvrtine, ali je upravo dvije sekunde uoči isteka vremena za taj period Ivović dao možda i ključan gol.

U prvoj polovini posljednje četvrtine Čučković i Petković osigurali su pobjedu Crne Gore.

U našem timu tri gola dao je Leka Ivović, po dva Aleksa Ukropina i Draško Brguljan, dok su po jednom pogodili Uroš Čučković i Stefan Vidović.

Sjajan je među stativama sa 13 odbrana bio Petar Tešanović.

Sa druge strane dva gola Džonija Hupera.

Današnji trijumf značiće vjerovatno i prvo mjesto za našu selekciju, s obzirom da su Amerikanci najteži rival u grupi.

Sjutra će Crna Gora igrati protiv domaćina Gruzije od 14.30, dok će u ponedjeljak od 16.15 rival “ajkulama” biti Japan.