Svijet
1. JUNA: Češka otvara granice za državljane EU
Češka vlada objavila je danas da će otvoriti granice državljanima EU 21. juna pošto se zemlja polako oporavlja od pandemije korona virusa.
Putnici treba da imaju negativan test na kovid, dokaz o vakcinaciji ili preležanom kovidu-19 da bi mogli da uđu u Češku.
Slične dozvole već su bile uvedene za državljane Njemačke, Austrije, Hrvatske, Mađarske, Poljske, Slovačke i Slovenije.
Vlada je takođe danas povećala dozvoljen broj prisutnih na kulturnim dogadjajima, na hiljadu osoba unutra i 2.000 napolju. Takođe je dozvoljeno učenicima i njihovim nastavnicima da više ne nose maske u većem broju regiona u zemlji.
Češka je početkom godine vodila u svetu po broju zaraženi i umrlih u odnosu na broj stanovnika. Zemlja od 10,7 miliona stanovnika zabilježila je 1,66 miliona slučajeva zaraze kovida-19 i 30.164 umrlih do sada.
Međutim, dnevni broj novozaraženih je pao i od prije nedjelju dana je manji od 500.
Prodavnice, restorani, bioskopi, pozorišta i koncertne dvorane otvorene su prije nekoliko nedjelja, međutim, i dalje su na snazi restrikcije kao što je obavezno nošenje maske.
-
Društvo4 days agoZID ĆUTANJA U SLUČAJU MAAG: Policijsko zataškavanje u praksi?
-
Politika2 days agoSAMOIZOLACIJA Vučić u nemilosti SAD, Rusije i EU, urušio svoju ionako očajnu poziciju
-
Politika1 day agoOd srpske crkvene vedete do protraćene vegete
-
Društvo3 days agoDOK SE TRAGEDIJA RELATIVIZUJE, NAJUTVRĐENIJA ŽIČARA U DRŽAVI STOJI: Selektivna bezbjednost kao državna politika
-
Ekonomija2 days agoPRIČA O GARAŽI U KOLAŠINU: Sedam miliona odbačeno, dvanaest potrošeno
-
Ekonomija5 hours agoINFLACIJA LOŠA ZA GRAĐANE, DOBRA ZA DRŽAVU: Anatomija budžeta koji se puni krizom