Globus
BAJDEN ODGOVORIO: Dobro je što Tramp neće biti na mojoj inauguraciji, bio je nedostojan predsjedničke funkcije

Džo Bajden je izjavio da je dobra stvar što Donald Tramp neće biti na njegovoj inauguraciji 20. januara.
“Rekli su mi da je izjavio da neće biti na mojoj inauguraciji. Jedna je to od rijetkih stvari u kojima se ja i on zapravo slažemo. To je dobra stvar, da njega neće biti”, rekao je Bajden.
“Premašio je i ono najgore što sam od njega očekivao. Bio je sramota za SAD, sramota za ostatak svijeta, nije bio vrijedan funkcije predsjednika”, dodao je.
Osim Trampa, na inauguraciji neće biti ni prve dame Melanije Trump, doznaje CNN. Porodica Tramp moraće napustiti Vašington 19. januara, iako to još nije potvrđeno.
Na mogućnost prisutnosti potpredsjednika Majka Pensa, na inauguraciji, Bajden je odgovorio pozitivno.
“On je dobrodošao. Bila bi mi čast imati ga ondje u procesu tranzicije vlasti”, rekao je Bajden, te dodao da se važno držati povijesti kada je u pitanju prijenos vlasti. No Bajden kaže i da se još nije čuo sa Pensom po tom pitanju.

-
Politika5 days ago
ODBRANA FOTELJA PO SVAKU CIJENU Kotorski scenario nagovještava skori pad vlasti
-
Politika2 days ago
ZAVRŠNA FAZA URUŠAVANJA „SRPSKOG SVETA“: Ostalo im je samo da dižu tenzije i provociraju sukobe
-
Politika4 days ago
Lojalisti spremni da daju i oko za svog Oskara
-
Ekonomija3 days ago
ANALIZA EKONOMSKOG SRLJANJA SPAJIĆEVE VLADE: Milojko, Milojko, zašto ti je tako veliki nos?
-
Politika3 days ago
U kandžama foliranja
-
Politika14 hours ago
STUDENTI, CRNOGORCI, MARSOVCI Šizoje došao do kraja puta, definitivno je oličenje najveće regionalne opasnosti