Evropa
NAKON PUCNJAVE U ŠKOLI: Putin naredio izmjenu propisa o nošenju oružja
Ruski predsjednik Vladimir Putin naredio je danas hitno preispitivanje propisa o nošenju oružja u Rusiji posle pucnjave u školi u Kazanju u kojoj je ubijeno više osoba.
“Predsjednik je naredio da se hitno izradi novi okvir za dozvoljen tip oružja među civilnim stanovništvom, uzimajući u obzir upotrebljeni tip oružja u pucnjavi u Kazanju”, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov neposredno posle napada u kome je ubijeno više ljudi.
Osam osoba, od kojih sedam učenika i jedna nastavnica, ubijeni su u današnjem napadu u gimnaziji u Kazanju, potvrđeno je ruskoj agenciji RIA u kabinetu predsjednika Tatarstana Rustama Minihanova. Agencija Interfaks je, međutim, ranije objavila, pozivajući se na dobro obaviještene izvore, da je ubijeno 11 osoba, a 20 ranjeno.
Jedan napadač, 17-ogodišnjak je priveden, a drugi je ubijen, prema navodima ruskih agencija.
-
Tema2 days agoTurci su metafora, sljedeći smo mi
-
Društvo3 days agoKo sabotira privremeno zatvaranje poglavlja 24, te podiže ove ‘ajduke koji su do sada ćutali i na ubistva?
-
Ekonomija16 hours agoMILIJARDE NA PAPIRU, DUG U STVARNOSTI: Evropska komisija upozorava, domaći političari broje „uspjehe“
-
Politika5 days agoNije sve u foliranju, ima nešto i u prolaznosti
-
Politika3 days agoNemoć, strah & nervoza