Region
OTKRIVEN NOVI “ŠTEK” BELIVUKOVOG KLANA; Pronađeno deset miliona dolara u bitkoinima

Policija je prošle nedjelje na Novom Beogradu otkrila novi ‘štek’ stan klana Veljka Belivuka, zvanog Velja Nevolja, u kome je pronađena kompjuterska oprema i fleš-memorije (USB) sa čak deset miliona dolara u bitkoinima! Takođe, u ovom stanu je nađeno i oko 100.000 evra u kešu.
Stan je bio obezbijeđen blindiranim vratima i prozorima, sa najsavremenijim alarmnim sistemom, i praktično je služio kao mafijaški trezor. Kako se sumnja, Belivuk je bitkoinima plaćao drogu narko-kartelima iz Južne Amerike, pišu srpski mediji.
Inače, kriptovaluta, poput bitkoina, je elektronski novac koji nije pod nadzorom nijedne centralne banke. Dok klasične banke znaju praktično sve o svojim klijentima – kreditnu istoriju, adrese, telefonske brojeve, potrošačke navike, sa bitkoinima je drugačije, jer kupac kriptovaluta ne mora ostaviti nijednu ličnu informaciju.

-
Politika11 hours ago
“Srpski svet” zatvara krug
-
Sport4 days ago
SLAVE DRAŽU I PAVLA KOJE SU UBILI NJIHOVI OSNIVAČI: Crvena zvezda, najtvrđe leglo OZNE i komunista (2)
-
Politika3 days ago
Pokušaj Vučića da instalira svoju marionetu na mjesto Dodika, razotkriva njegovu političku nemoć
-
Politika2 days ago
Političko ludilo spržene zemlje
-
Svetosavska sekta2 days ago
Kako je Pajsije prizvao kišu