Evropa
ZEMLJE EU: Ove godine skoro pola miliona više smrtnih slučajeva

U Evropskoj Uniji je između marta i novembra 2020. godine bilo 450.000 smrtnih slučajeva više u poređenju sa istim periodom između 2016. i 2019. godine.
U Eurostatu navode da je porast mortaliteta prvi vrhunac u 2020. godini dostigao u aprilu 2020. godine. Nešto niži porast mortaliteta u EU zabilježen je između maja i jula da bi do novog značajnog porasta došlo krajem avgusta i pošetkom septembra, što se poklapa sa novi talasom pandemije.
Najviši porast mortaliteta zabilježen je u novembru i to je bilo 40 odsto više u odnosu na isti period prethodnih godina.
U Evropskoj ageniciji za borbu i prevenciju bolesti kažu da je od početka pandemije Kovida-19 do sada na teritoriji Unije od posljedica infekcije preminulo 495.716 osoba.

-
Politika4 days ago
OPRAVDANA NERVOZA U BIA: Poslušnici u Crnoj Gori već razmišljaju kako poslije Vučića
-
Politika4 days ago
LICEMJERJE AMERIČKE DIPLOMATIJE: “Zlonamjerni akteri” sad su poželjni partneri
-
Društvo2 days ago
Nije Mandić kriv
-
Politika2 days ago
Izgubljen, skroz
-
Društvo1 hour ago
Džaba ste masovno otišli u Potočare, kad ste u vlasti sa negatorima genocida
-
Politika1 hour ago
Dok Zapad žmuri na destabilizaciju regiona, Kremlj zadovoljno trlja ruke