Politika
LP: Hitna smjena Leposavića, ugrozio ugled Crne Gore i uvrijedio svakog normalnog građanina
Liberalna partija zahtijeva hitnu ostavku ministra Vladimira Leposavića zbog sramotnih stavova izrečenih u Skupštini Crne Gore o genocidu u Srebrenici.
“Leposavić je ugrozio ugled Crne Gore u regionu i svijetu i uvrijedio svakog normalnog čovjeka, građanina Crne Gore, posebno ugrožavajući nacionalne manjine u Crnoj Gori i dovodeći u pitanje građanski koncept države propisan Ustavom”, saopšteno je iz LP.
Leposavić je, dodaju liberali, kao ministar pravde u ime Vlade Crne Gore osporio legitimitet međunarodnog suda pravde u Hagu a kao ministar ljudskih prava pogazio svako ljudsko dostojanstvo i ugrozio ljudska prava, promovišuću ideju da temeljno pravo, pravo na život ne važi za sve jednako. Ovakva sramota nezapamćena je u Crnoj Gori i modernoj Evropi da neko sa tih i takvih pozicija iznosi takve stavove.
“Ukoliko Leposavić nema toliko odgovornosti i časti te osjećaja odgovornosti prema građanima, onda ga premijer Zdravko Krivokapić mora hitno smijeniti inače će ovo biti još jedna potvrda da Crnu Goru vodi šovinistički, nacionalistički i ostrašćeni režim čija je jedina ideja da pogazi sva dostignuća moderne Crne Gore i ugrozi građanski sklad i mir”, zaključuje se u saopštenju.
-
Društvo4 days agoAsimiluj me nježno
-
Ekonomija4 days agoŽIČARA KOJA NIKAD NIJE BILA OŠTEĆENA, ALI JE DVIJE SEZONE ZATVORENA: Kako Skijališta Crne Gore od svoje prave tuđu krivicu
-
Ekonomija2 days agoSki-centar u glavi, sidro u stvarnosti
-
Medijsko reketiranje2 days agoBEMAX MEDIJI I RUSKA PROPAGANDA: Kako je spin SVR razotkrio etiketiranje i zamjenu teza
-
Politika5 days agoRasprodato
-
Ekonomija9 hours agoBUDŽET ZA 2026: Propuštena prilika za razvoj i socijalnu stabilnost