Evropa
SJUTRA MINISTARSKI SASTANAK EU: Češka tvrdi da su Rusi umiješani u eksploziju

Češka je obavijestila saveznike iz NATO i Evropske unije (EU) o navodnoj ruskoj umiješanosti u eksploziji skladišta municije 2014. godine u češkom selu Vrbetice, kada su stradale dvije osobe.
Ministar spoljnih poslova Jan Hamaček na Tviteru je napisao da će se o toj temi razgovarati na sastanku ministara EU zakazanom za sjutra.
Hamaček je prethodno rekao da 18 ruskih diplomata ima rok od 48 sati da napuste Češku.
Prema njegovim riječima, radi se o 18 službenika ambasade Rusije u Pragu za koje nadležne češke službe vjeruju da su ruski obavještajci.
Rusija je odgovorila da će uzvratiti istom mjerom.

-
Svetosavska sekta2 days ago
METODIJE MITROPOLIT: Napredovao u službi zbog odanosti četništvu i politici „krvi i tla“, tek predstoje operativna prestrojavanja
-
Svetosavska sekta4 days ago
EVROPA DA PREĐE SA FRAZA I FLOSKULA NA DJELA: Ako žele Crnu Goru u EU, moraju konkretno da pomognu protiv militantnog svetosavlja
-
Društvo16 hours ago
„Oslobodilačko“ obesmišljavanje 21. maja
-
Politika3 days ago
Velikosrpska “crna trojka” sabijena u ćorsokak
-
Svetosavska sekta5 days ago
Svetosavski sijači zla u ime velikosrpske mitomanije
-
Politika2 days ago
Od fantazija o „velikom državniku“ do sudbine Slobodana Miloševića