Politika
MILČIN: “Srpski svet” nastavak je Miloševićeve politike
Jedan od lidera Demokratskog fronta Andrija Mandić kazao je za televiziju N1 da se Srbima izvan granica Srbije rade na realizaciji ideje ,,srpskog sveta”. On je kazao da, pored Srba u BiH i Crnoj Gori, “srpski svet” podrazumijeva i Srbe iz Sjeverne Makedonije. Profesor na Fakultetu dramskih umjetnosti u Skoplju, reditelj i aktivista za ljudska prava Vladimir Miličin ideju “srpskog sveta” vidi kao nastavak Miloševićeve politike iz devedesetih.
,,U Makedoniji je to prošlo neprimetno verovatno jer su ovdašnji građani bili mesecima izloženi verbalnom teroru bugarskih političara. Vaskrsavanje reciklirane istorije je postalo neizbežan mehanizam prikupljanja glasova građana, koje podseća na regrutaciju. Nesposobni ili nevoljni da reše unutrašnje probleme i barem smanje nezadovoljstvo i rezigniranost, oni obećavaju rešavanje problema s one strane granica. Od Miloševića do danas, srpski političari troše ostatke velikosrpske retorike kao dimnu zavesu”, kazao je Miličin.
-
Društvo2 days agoDa su samo znali za stid…
-
Svetosavska sekta4 days agoAko je Sveti Sava bio prosvetitelj, mi smo zasigurno bogovi
-
Politika3 days agoGLOBALNI HAOS I CRNA GORA: Veliko čišćenje u regionu se nameće kao evropski prioritet
-
Svetosavska sekta10 hours agoVUČIĆEV „PIT BUL“ U MANTIJI: Džomić predvodi inkviziciju koja se obračunava sa neposlušnima u SPC
-
Politika1 day agoŠpanske serije su bile bolje