Politika
VUČUROVIĆ: Aleksa Bečić zaslužio da bude smijenjen

Zbog kršenja poslovnika i nezakazivanja sjednice Skupštine, i pored potpisa 27 poslanika, kao i zbog toga što je sačuvao Milivoja Katnića na vrhu tužilaštva, Aleksa Bečić je zaslužio da bude smijenjen, smatra poslanik DF-a Jovan Vučurović.
Kako navodi u saopštenju, godinama smo se borili da se u Crnoj Gori promijeni režim, i kada je došlo vrijeme njegove demontaže, pojave se političke strukture koje sprečavaju glavnu reformu – reformu u tužilaštvu.
“Ne znamo koji su pravi motivi da Demokrate budu protiv svih koji žele da se izglasa novi Tužilački savjet, ali ponavljamo da tim činom spašavaju od smjene Milivoja Katnića i sve one zbog kojih je tužilaštvo decenijama označeno kao partijska institucija koja je pod direktnom kontrolom Mila Đukanovića”, ocijenio je poslanik DF-a Jovan Vučurović.
Kako je istakao u saopštenju, onaj koji se protivi izglasavanju novog Tužilačkog savjeta, taj podržava kriminal, Mila Đukanovića i Milivoja Katnića.
“Ovdje mislim i na političke strukture i na pojedine ambasadore koji su se proteklih dana otvoreno miješali u unutrašnje stvari Crne Gore i bili glasni u odbrani korumpiranog tužilaštva. Aktuelno tužilaštvo je bilo prepoznato i od DF, i od Demokrata, i od Ure kao partijska institucija koja štiti režim Mila Đukanovića i njegove kriminalce i tajkune, tako da javnost treba da sudi o tome zašto se sprečavaju promjene nakon kojih bi tek mogli da pričamo o tome da smo na putu slobode i demokratije. Da li neko u rukovodstvu Demokrata ima strah od Katnića i njegove fioke i da li je ucijenjen, manje je bitno u poređenju sa štetom koja je napravljena, jer građani sigurno nijesu očekivali da skoro godinu dana nakon izbora na čelna mjesta u tužilaštvu i sudstvu imamo poznate sluge DPS”, navodi Vučurović.
Kako dodaje, razlozi koje Demokrate pominju kao motiv da ne glasaju su smiješni i samo su izgovor, jer Bečiću nije valjao Nikola Bulatović, jedan od najboljih advokata u CG, a valja mu jedan Milivoje Katnić.
“DF će znati da odgovori na ovu klasičnu opstrukciju za koju najveću odgovornost snosi prvenstveno Bečić”, navodi se u saopštenju.

-
Noćni život5 days ago
BOKI, MEGATREND I STARLETE: Bogdanović u društvu intelektualne elite!
-
Politika4 days ago
Milojko bez nalogodavca potonuo u političku opskurnost
-
Svetosavska sekta3 days ago
Ostojić postao ćaci-mitropolit, sada „dovodi u red“ nelojalne vladike
-
Društvo15 hours ago
Trajaće ovo još dugo
-
Politika2 days ago
NOVI ŠAMAR ZA SRPSKOG AUTOKRATU: Rusi preko NIS-a nastavljaju da zatežu političku omču oko Vučića
-
Svetosavska sekta15 hours ago
Država bez prava, Crkva Srbije bez ograničenja