Sport
NOLE OTKIDA NA SRBIJU: “Tata patriotizam je mnogo jak u mojoj glavi i srcu, kad je Srbija u pitanju, tu kidam!”

Srđan Đoković, otac Novaka, prvog tenisera svijeta, otkrio da je savjetovao sina da ne ide na Olimpijske igre i da posle odgovora koji je dobio nije mogao da se snimiri neko vrijeme – od ponosa.
“Novak je posle osvajanja Vimbldona izjavio da ne zna da li će ići na Olimpijske igre zbog rigoroznih mjera organizatora. Uzeo je nekoliko dana, odmorio i odlučio je da ide uz izjavu da je patriotizam prevagnuo.”
To je rekao i Srđan Đoković koji je u podkastu „Biznis priče“ otkrio prepisku sa sinom prije nego što je Novak otišao u Tokio.
„Ako ti nešto znači moje mišljenje, mislim da ni slučajno ne bi trebalo da ideš u Tokio. Dug je put, druga zona, nema gledalaca, opet karantin… Bez gledalaca to nije Olimpijada. Voli te tata“.
Potom je uslijedio odgovor:
“Naravno da mi znači tvoje mišljenje, tata. Hteo sam da uzmem ova tri-četiri dana da osetim kako mi je telo, itd… Uvek se brzo oporavim, to nije neki veliki problem. Patriotizam je mnogo jak u mom srcu i glavi, tata. Znaš me. Kada je Srbija u pitanju, tu kidam i ne okrećem se“.
Srđan je nastavio u dahu da prepričava.
„Poslije ove prepiske sa njim ostao sam zatečen i nisam mogao da se smirim ko zna koliko vremena od uzbuđenja i ponosa, jer je to izgovorio moj sin, a to je naučio u svojoj kući gdje je patriotizam iznad svega“.
Novak Đoković nije uspio da osvoji medalju na Olimpijskim igrama, poražen je u meču za bronzu od Pabla Karenja Buste, dok u dublu zbog povrede nije mogao da nastupi.

-
Politika3 days ago
BEČIĆ NEPOŽELJAN U EVROPI: Vučićev prežaljeni resurs više ne treba nikome
-
Politika2 days ago
I Aleksa je četnik
-
Politika5 days ago
Kad si poltron, nema preko…
-
Svetosavska sekta4 days ago
NEZNANJE ILI PROMOCIJA ČETNIŠTVA: Tužiteljka se poziva na Temeljni ugovor koji nema ni snagu podzakonskog akta
-
Uncategorized22 hours ago
Nešto kao “spora smrt”
-
Politika5 hours ago
Slučaj Dodik – pokazna vježba za Vučića