Društvo
BANKAR.ME EKSKLUZIVNO: Grupacija Savana dostavila Vladi ponudu za kupovinu Montenegro Airlines-a

Kako Bankar.me ekskluzivno saznaje grupacija Savana predala je danas pismo namjere Vladi Crne Gore za kupovinu tj preuzimanje Montenegro Airlinesa.
Kao što je javnost upoznata grupaciju Savana kontroliše Veselin Mijač, Crnogorac koji decenijama živi u Švedskoj. Savana je u Crnu Goru u posljednjih pet godina investirala preko 50 miliona eura i prepoznata je po brojnim filantropskim i humanističkim aktivnostima u Švedskoj i u Crnoj Gori.
U pismu u koje je Bankar.me imao uvid prezentovana je namjera grupacije Savana da preuzme Montenegro Airlines za jedan euro, uz uslov prethodnog otpisa svih obaveza koje kompanije ima prema državi.
Ujedno je navedeno da bi Savana preuzela na sebe obavezu dogovora sa privatnim kreditorima Montenegro Airlinesa u cilju izmirenja dugovanja, a ujedno i odgovornost i rizike za buduće poslovanje kompanije.
Kao razloge za ovu odluku grupacija Savana navodi činjenicu da Crna Gora mora imati svoju nacionalnu aviokompaniju. Ujedno su naveli da argumenti zbog kojih ne bi trebalo gasiti kompaniju nijesu adekvatno obrazloženi niti je predstavljena kost-benefit analiza.

-
Politika3 days ago
EU prijeti urušavanje pod teretom euroskepticizma koji sama generiše
-
Politika6 hours ago
Šubara i Katić išli na sigurno, dok političko svetosavlje apsorbuje Spajićev PES
-
Društvo4 days ago
SLUČAJ GURMAN KROZ JEZIK ČINJENICA: Laži, manipulacije, medijska hajka i pritvor koji se pretvorio u kaznu prije presude
-
Politika1 day ago
Tanka im je korica
Pingback: BOJANIĆ: Prihvatanje Mijačeve ponude bilo bi nezakonito – Portal Luca
Pingback: GLOMAZIĆ: Hitno razmotriti ponudu Mijača da kupi MA – Portal Luca
Pingback: MEDOJEVIĆ: „Apostol za kapitalne investicije“ kontradiktoran – Portal Luca