Društvo
MUP I UNDP: Saradnja u oblasti rodno zasnovanog nasilja

Saradnja Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) i Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) u Crnoj Gori biće intenzivirana, posebno u oblasti rodno zasnovanog nasilja, poručeno je na sastanku resornog ministra Sergeja Sekulovića i stalne predstavnice UNDP-a Daniele Gašparikove.
Kako je saopšteno iz MUP-a, na sastanku je konstatovano da su zajednički projekti tog resora i UNDP u Crnoj Gori potvrda kvalitetne saradnje, koja će u narednom periodu biti unaprijeđena.
Sekulović je naveo da je spreman da u radu posebnu pažnju posveti jačanju saradnje u oblasti rodno zasnovanog nasilja.
On je kazao da je potrebno da se u narednom periodu ulože dodatni napori kako bi se došlo do konkretnih, mjerljivih rezultata i efikasnije zaštite žrtava nasilja.
„Sagovornici su konstatovali da prostor za unapređenje saradnje postoji kroz razvijanje konkretnih projekata, koji će doprinijeti izgradnji što efikasnijeg sistema za borbu protiv nasilja, i na polju uspostavljanja novih vidova saradnje kroz kontrolu naoružanja i suzbijanja ilegalnog oružja“, navodi se u saopštenju.
Sekulović je najavio imenovanje kontakt osoba u Ministarstvu koje će se baviti radom na zajedničkim projektima, u cilju ostvarivanja što efikasnije saradnje.
Gašparikova je navela da je zadovoljna povodom najave o intenziviranju saradnje, posebno u oblasti rodno zasnovanog nasilja.
Ona je poručila da će i u narednom periodu, kroz realizaciju započetih i pokretanje novih projekata, UNDP nastaviti da podržava aktivnosti za dobrobit svih građanki i građana, aktivno doprinoseći daljem napretku Crne Gore u procesu pristupanja Evropskoj uniji.

-
Društvo5 days ago
ESKALACIJA VRŠNJAČKOG NASILJA, NEPOTIZAM, KAZNE INSPEKCIJE: Ko štiti kadrove Vesne Bratić u OŠ “Vuko Jovović”?
-
Politika2 days ago
Pogoršavanje odnosa sa Hrvatskom i EU – državni projekat crnogorske vlasti pod pokroviteljstvom Beograda
-
Politika3 days ago
POČETAK KRAJA DEMOKRATA: Crvenokravataši će se u Nikšiću boriti za golo političko preživljavanje
-
Politika1 day ago
Frka im je, pobro
-
Politika12 hours ago
Ibrahim u „srpskom svetu“