Društvo
Šćepanović: Neriješeno 3.340 ustavnih žalbi
Predsjednik Ustavnog suda Budimir Šćepanović kazao je u intervjuu za Dan
da ta sudska instanca u radu ima 3.5 hiljada predmeta i da u minuloj godini nije riješen godišnji priliv predmeta.
Šćepanović je rekao da su svjesni da mnogi podnosioci ustavnih žalbi, ali i inicijativa i predloga već dugo čekaju ishode postupka pred sudom.
Kako je naveo, Ustavni sud nije pod političkim uticajem i nezavisan je u svom radu.
“Ustavni sud ima u radu nešto više od 3.500 predmeta, od kojih su oko 3.340 predmeta formirano po ustavnim žalbama, a ostali se odnose na apstraktnu kontrolu ustavnosti i zakonitosti opštih pravnih akata, sa tendencijom daljeg rasta predmeta u postupku po ustavnim žalbama”, rekao je Šćepanović.
-
Politika3 days agoNavodna histerija protiv Srba u Crnoj Gori je samo propaganda u režiji Aleksandra Vučića
-
Politika2 days agoDisciplina muljanja
-
Ekonomija4 days agoKONTROVERZNI PLAN, KONTROVERZNI PARTNER: Durmitor ne može da se razvija na sumnjama
-
Društvo3 days agoPOLICIJA NA SKIJANJU: Kako se „pregledom“ traži bjegunac, a pronalazi turizam
-
Politika1 day agoUZROČNO-POSLJEDIČNE VEZE: Od „zarobljenog DPS-a“, do lažnih dojava i policijskih „pregleda“
-
Organizovana tužilačka grupa11 hours ago„PREGLED“ ŠALEA I POLICIJSKE KONTROVERZE: Neovlašćeno upadanje i selektivno izuzimanje snimaka za produbljivanje sumnji u zloupotrebe