COVID-19
LONDON: Boris Džonson primio prvu dozu vakcine AstraZenece
Britanski premijer Boris Džonson primio je prvu dozu vakcine Oxford-AstraZeneca protiv Covid-19 nakon što je javnost uvjerio da je “sigurna”.
On je dobio vakcinu u bolnici St Thomas u centralnom Londonu, gdje se liječio od Covid-19 tokom prvog vala pandemije, podsjeća BBC.
“Doslovno nisam ništa osjetio. Cjelokupno iskustvo je bilo vrlo dobro, vrlo brzo se odvilo. Srdačno preporučujem, svi kad dobijete obavijest da idete na vakcinu, molim vas da obavite cijepljenje, to je najbolje za vas, najbolje za vašu porodicu i za sve ostale”, kaže Džonson nakon što je dobio vakcinu u bolnici St Thomas u Londonu.
Premijer je primio vakcinu ove kompanije nakon što je nekoliko zemalja članica Evropske unije nastavilo s davanjem vakcine.
Prema najnovijim vladinim podacima, više od 26 miliona ljudi primilo je prvu dozu vakcine protiv koronavirusa u Velikoj Britaniji.
Oko dva miliona ljudi primilo je i drugu dozu.
-
Politika3 days agoSujeta, loše procjene i diletantizam doveli do političkog debakla Saše Mujovića
-
Politika6 hours agoRajo otvorio predizbornu sezonu poltronisanja zapadnim ambasadama
-
Ekonomija4 days agoKADA KADROVI POSTANU KOČNICA RAZVOJA: Šta slučajevi Ljevnaića, Vasilija Ivanovića i Majde Adžović govore o Crnoj Gori?
-
Politika1 day agoSaša nejaki i laž o Peđi