Društvo
BRODOGRADILIŠTE BIJELA: Španskoj kompaniji odobren izvoz kontaminiranog zemljišta
Agencija za zaštitu životne sredine odobrila je danas kompaniji Valgo da u Španiju izveze kontaminirano zemljište iz Bijele.
Nakon što su španske vlasti prošle sedmice odobrile uvoz 40.000 tona kontaminiranog zemljišta iz brodogradilišta Bijela, Agencija za zaštitu životne sredine je kompaniji Valgo, koja je zadužena za eko sanaciju te lokacije, danas izdala izvoznu dozvolu.
Izvoz tog otpada zapčeće krajem naredne sedmice, budući da je brod za transport već rezervisan.
“Sa tom i dozvolom koja je ranije izdata za izvoz grita, uvjereni smo da će eko sanacija bivšeg brodogradilišta u Bijeloj, biti završena do kraja novembra” izjavila je za Radio Crne Gore, projekt menadžerka iz Agencije za zaštitu životne sredine Almina Bučan.
-
Politika3 days agoZa kad ti to treba, Vučko?
-
Politika2 days agoSamo još jedna kalkulacija, samo još jedan promašaj
-
Politika3 days agoKako sadašnji DPS diskredituje ideju za koju se izborio prije 20 godina
-
Politika5 days agoNema priče sa folirantima
-
Ekonomija5 days agoSPLENDID KAO NOVI „BEOGRAD NA VODI“: Regionalni investicioni krugovi, stare veze i pitanja koja niko ne postavlja
-
Politika17 hours agoBOLESNA AMBICIJA POLITIČKOG POLUPROIZVODA: Mujović bi sve da stavi pod kontrolu, a završiće na politikantskom smetlištu