Društvo
GRAĐANI PRIPREMAJU TUŽBU PROTIV ZIKS-A: Žaliće se zbog ugrožavanja ljudskih prava

Ni brojni apeli, ni medijski natpisi, nijesu pomogli da uprava ZIKS-a koriguje jačinu ometača signala mobilnih telefona i interneta u široj okolini zatvora u Spužu.
Postupanje koje se graniči sa bezobrazlukom, bezobzirnošću i sadizmom učinilo je da ni u rasponu od tri-četiri kilometra vazdušne linije od ZIKS-a nije moguće da se normalno komunicira telefonom, niti da se ima kvalitetan internet signal.
Zbog toga će građani ovog područja presaviti tabak i tužiti upravu ZIKS-a zbog ugrožavanja ljudskih prava – ometanja prava na komunikaciju i obavljanje radnih zadataka od kuće.
Čudno je da uprava ZIKS-a uporno ignoriše apele i ne čini ništa da rad ometača smanji na primjerenu mjeru. Građani apeluju i na ambasadu SAD-a koja je donator ovih ometača da poklonoprimca poduči kako se ometačima rukuje.
Ono što je nesporno, jeste da pojačavanjem ometača na maksimum, uprava ZIKS-a prikriva svoju nesposobnost da uspostavi kontrolu nad vlastitim službenicima koji su jedini u prilici da zatvorenicima krišom doturaju mobilne telefone.

-
Politika3 days ago
BEČIĆ NEPOŽELJAN U EVROPI: Vučićev prežaljeni resurs više ne treba nikome
-
Politika2 days ago
I Aleksa je četnik
-
Politika5 days ago
Kad si poltron, nema preko…
-
Svetosavska sekta4 days ago
NEZNANJE ILI PROMOCIJA ČETNIŠTVA: Tužiteljka se poziva na Temeljni ugovor koji nema ni snagu podzakonskog akta
-
Uncategorized21 hours ago
Nešto kao “spora smrt”
-
Politika3 hours ago
Slučaj Dodik – pokazna vježba za Vučića