Društvo
OBRAD PAVLOVIĆ: Četnička priviđenja su surova realnost
“FORTUNA NIMIUM QUEM FOVET STULTUM FACIT” Koga sudbina suviše mazi, napravi ga budalom!
“Uistinu efikasna totalitarna država bila bi ona u kojoj svemoćna izvršna vlast političkih ševofa i njihove vojske, menadžera kontrolira populaciju robova, koje nije potrebno prisiljavati, zbog toga što oni vole svoje robovanje. U današnjim totalitarnim državama zadatak da robovi zavole svoje robovanje,dodijeljen je ministarsvima propagande, izdavaćima novina i učiteljima” (Aldous Haksley “VRLI NOVI SVIJET”)
Raspisao se premijer Zdravko Krivokapić iz svog razlabavljenog statusa u kojem ga ne fermaju ni crkva ni država, nikada tako nerazdvojene kao za njegove vlasti. Došlo je dotle da ga neki crkveni velikodosojnici podržavaju, a neki bi bili zadovoljni da mu vide leđa, ali opet da to bude sa što manje štete.
O koalicionoj podršci, e o tome ne bijaše zbora od početka, zato je stvorena nekakva skalamerija neznavenih eksperata u koje Premijer i dalje vjeruje, bez obzira što se eto morao odreći omiljenog apostola. Naćera ga na to on svojim nesmotreno – fašizoidnim izjavama. A bar dvije trećine vladajuće koalicije ne može da mu oprosti što je inicirao njegovu smjenu. Pokušaše to da prikriju i oni koji su prilikom glasanja bili uzdržani!
Prepiska muje na nivou pismenosti njegove četvororesorne apostolice,naročito ona kojom se obraćao predsjedniku države. Dirljivo je o čemu on sve uspije da nadrobi, a još dirljivije ono što prećutkuje! Kao da ne vidi toliko toga vidljivog čitavoj crnogorskog javnosti.
Ko zna šta nosi dan, a šta noć! Andrija Mandić dobija nekakvo ordenje u Srbiji, a kad se zajedno sa Pipunom vrati iz Moskve, vjerovatno će nas usrećiti nekim novim floskulama o srpskoj ugroženosti, koju Premijer podgrijava. A onda da bi ih odobrovoljio i da bi im se dodvorio pođe da se pokloni strijeljanim četnicima u neposrednoj blizini onog mjesta đe osvanu fašistički transparent – “Cetnjani nijeste dobro došli”.
Eto kao da su Cetinjani, daleko bilo, Jevreji, masoni, cnci ili Indijanci. Ali zna Zdravko znanje. Još bi on malo da premijeriše, a nada se da će to produžiti klanjanjem i klečanjem.Jednom kada više, po svoj prilici uskoro, ne bude više premijer, mogao bi da napiše priručnik znakovitog naslova – “KAKO BITI PREMIJER KADA TO VIŠE NIJESI”.
Snagom vjere pomjerajući planine,ljubeći podove i grliće omiljenih flaša, alhemijskim transmuntacijama manjine u većinu, a sukladno tome i četnički put u Evrop, sekularna država pod crkvenom kontrolom i na kraju – shvatili ste – spajanjem nespojivog, u čemu ne može pomoći ni onaj “CRAIZY GLUE” ili u slobodnom prevodu -mahniti ljepak.
Ako neko jednom bude napisao kratkovjeku istoriju crnogorskog apsurda, oličenu u apostolsko-ostrokoj vlasti, vjerovatno neće biti upamćenog imena, a ne bi imalo ni po čemu. Osim po sveopštem beščašću.
-
Politika4 days agoZa kad ti to treba, Vučko?
-
Politika3 days agoSamo još jedna kalkulacija, samo još jedan promašaj
-
Društvo24 hours agoLjubav koja pamti srpski teror
-
Politika4 days agoKako sadašnji DPS diskredituje ideju za koju se izborio prije 20 godina
-
Politika2 days agoBOLESNA AMBICIJA POLITIČKOG POLUPROIZVODA: Mujović bi sve da stavi pod kontrolu, a završiće na politikantskom smetlištu
cipur
01.07.2021. at 11:28
svaka cast pavlovici
kao i svi tvoji tekstovi