Ekonomija
PRVI VLADIN POTEZ: O novom dugu od 1.200 eura po stanovniku obavijestili preko Tvitera, uz sliku iz auto servisa
Nova Vlada zadužila je svakog građanina Crne Gore, na samo pet dana od imenovanja, sa dodatnih oko 1.200 eura.
Zanimljivo je i skandalozno da novi ministar finansija Milojko Spajić o tome javnost obavještava preko svog Twitter naloga, uz neozbiljnu fotografiju snimljenu u auto servisu.
Novi ministar nije u svom tvitu naveo koliko su nas tačno zadužili već su o cifri javnost obavijestile Vijesti, koje preciziraju da je Ministarstvo finansija emitovalo državne obveznice na međunarodnom tržištu, u iznosu od 750 miliona eura kojima će se nadoknaditi manjak u državnoj kasi u narednoj godini.
Ministar je naveo da novi dug treba da nam donese “ekonomsku budućnost “ i da su “izbjegnuta masovna otpuštanja kao i smanjivanje plata i penzija”.
“Crna Gora je danas dobila ekonomsku budućnost”, poručio je ministar Spajić.
Obveznice su emitovane na period od sedam godina i kamatom od 2,875 odsto, i sve su prodate.
-
Politika3 days agoDa li je Moskva spremna da podrži koncept Pravoslavne crkve u Crnoj Gori?
-
Ekonomija5 days agoPREDIZBORNI PODSJETNIK ZA GRAĐANE: Šta je sve obećao Milojko Spajić – od kanadera do letećih autoputeva
-
Politika5 days agoKo bi čo’ek?
-
Politika22 hours agoPOLITIČKA NEINTELIGENCIJA RAZOTKRIVA SPAJIĆA: Svaka izjava formalnog premijera je dokaz njegovog potpunog diletantizma
-
Sport2 days agoPobjeda fudbala nad vremenom
-
Svijet2 days agoTRAMPOV FIJASKO U IRANU: Ugušio revoluciju, ojačao vlast radikala, izazvao krizu i globalni ekonomski kolaps…
Joveta
10.12.2020. at 01:12
Kako rece premier u ekspozeu,u parlamentu,bice sve transparentno,
I da ne zna stanje u kasi,na kraju se oglasava zet na twiteru!!Pozajmili pare,pa to je radio i DPS