Rukomet

BREST I ĐINA NIJESU USPJELI: Vajpers šampion Evrope

Norveški Vajpers osvojio je trofej namijenjen najboljoj ekipi u Ligi šampiona. U drugom učešću na završnom turniru najjačeg klupskog takmičenja, Vajpers je u finalu bio bolji od Bresta (34:28) koji je juče u dramatičnom polufinalu (nakon sedmeraca) skinuo sa trona favorita Đera.

Norvežanke su na krilima Heni Rejštad (12 golova) i sjajne sa gola Katrine Linde (14 odbrana) od starta krenule silovito i nakon devet minuta (9:4) najavile ovakav epilog. Francusknje su uspjele poslje startnog šoka da dođu do izjednačenja (11. minut – 9:9), ali to je bilo sve što su Đurđina Jauković i drugarice uradile u ovoj utakmici. Vajpers je do odmora vodio 18:14, a u 43. minutu imao je nedostižnih 25:18. Brest nije imao najbolja rješenja za bekove Vajpersa, a posao u napadu dodatno im je otežala Lunde koja je u finišu 1. poluvremena odbranila sedmerac i dva zicera (do kraja meča odbranila još jedan šut sa sedam metara).

Vajpers je Norveškoj donio trofej Lige šampiona nakon deset godina, kada je to od ruke pošlo Larviku!

U današnjem meču kod Bresta Ana Gros postigla je osam golova, Izabele Gulden pet, po tri Jauković i Pauleta Fopa…