Sport

BAŠ MU SE NE DA NA OLIMPIJADAMA: Đoković izgubio od Zvereva!

Iako je lagano dobio prvi set, Srbin je na sredini meča neobjašnjivo stao. Zverev je to iskoristio, izjednačio, a onda ubjedljivo dobio treći set za prolaz u finale OI.

San Novaka Đokovića o olimpijskom zlatu i jedinoj velikoj tituli je raspršen – najbolji teniser svijeta je u polufinalu u Tokiju poražen od Aleksandera Zvereva 1:6, 6:3, 6:1.

Teško je ukapirati šta se desilo sa Đokovićem, koji je bio nadmoćan u 1. setu, u 2. napravio brejk za 3:2, ali je tada Njemac ruskog porijekla napravio seriju 8:0 i onda još jednim brejkom za kraj potvrdio veliku pobjedu.

U finalu ga čeka Karen Hačanov, a 34-godišnji Beograđanin će igrati za drugu olimpijsku bronzu protiv Pabla Karenjo-Buste.

Ovim porazom je propala šansa da Đoković postane prvi teniser u istoriji koji je osvojio zlatni slem, što je jedino uspjela Štefi Graf 1988. godine.