Globus
BAJDEN: Do 19. aprila možemo vakcinisati 90 odsto odraslih

Američki predsjednik Džozef Bajden izjavio je da će 90 procenata odraslih građana Sjedinjenih Američkih Država moći da bude vakcinisano protiv koronavirusa do 19. aprila.
“Plan našeg tima je da punkt za vakcinaciju ne bude dalje od pet milja (osam kilometara) od ijednog odraslog građanina SAD. Preostalih deset odsto građana biće vakcinisano do 1. maja”, rekao je Bajden tokom obraćanja medijima iz Bijele kuće.
On je, kako prenosi Glas Amerike, kazao da su građani tokom prethodnog vikenda primili deset miliona vakcina protiv Kovida 19.
Prema riječima Bajdena, Vlada je pokrenula širok nacionalni program vakcinacije.
„Aktiviran je veliki broj dobrovoljaca. Za manje od 60 dana dato je 100 miliona vakcina. Sada ćemo, za 40 dana, pokušati da damo još 100 miliona. Ne postoji ništa što ne možemo da ostvarimo ukoliko radimo zajedno”, poručio je Bajden.
On je građane upozorio da pojačaju mjere opreza, ističući da nije vrijeme za opuštanje.
„Ako spustimo gard, stanje može postati gore. Novi sojevi virusa utiču na rast broja novih slučajeva“, kazao je Bajden.
Kako je naveo, ljudi su manje oprezni, i to nije dobro.
„Potrebno je da svako do nas uradi svoj dio posla, jer smo i dalje u bici protiv virusa koja je daleko od dobijene”, istakao je Bajden.

-
Politika22 hours ago
OPRAVDANA NERVOZA U BIA: Poslušnici u Crnoj Gori već razmišljaju kako poslije Vučića
-
Društvo4 days ago
Paradoks Trinaestojulske nagrade: Fašistička četnička ideologija i državno priznanje
-
Svetosavska sekta2 days ago
Promocija Metodija u Vučićevog „lojalistu“
-
Politika3 days ago
Ćutanje na četnizaciju Crne Gore imaće teške posljedice po PES i BS
-
Ekonomija5 days ago
CRNA GORA POD PRITISKOM: Dug raste, investicije stagniraju, Brisel traži rezove
-
Politika15 hours ago
LICEMJERJE AMERIČKE DIPLOMATIJE: “Zlonamjerni akteri” sad su poželjni partneri