Region
SARAJEVO ZAKLJUČANO TOKOM VIKENDA: Raste broj žrtava korone

U Kantonu Sarajevo su u posljednja 24 sata testirana ukupno 1.444 uzorka, od čega je 477 novozaraženih, a preminulo je 10 osoba.
Zbog pogoršane epidemiološke situacije Kanton Sarajevo će biti zatvoren od petka u 20 sati do ponedjeljka u 7 ujutro.
Kako je istakao premijer Kantona Sarajevo Edin Forto, od petka pa do ponedjeljka do 7 sati, bit će zatvoreni svi poslovni subjekti osim apoteka, benzinskih pumpi i objekata koji prodaju hranu i piće. Takođe, tokom lockdowna radiće i sredstva javnog prijevoza.
“Biće omogućena dostava i moći će se održavati sportski događaji bez publike na otvorenom”, ističe Forto.
Građani će se u tom periodu moći kretati, ali tržni centri i ugostiteljski objekti neće raditi.
Premijer Forto je u obraćanju javnosti putem zvaničnog naloga Vlade Kantona Sarajevo objasnio i razloge uvođenja ovakve mjere.
“Prvo, novi soj koronavirusa koji je trenutno u KS puno agresivniji i brže razvija teške kliničke slike. Kapaciteti bolnica su popunjeni i ako se ovakav rast nastavi zdravstveni sistem neće moći zbrinjavati ni one sa lakšom kliničkom slikom”, rekao je Forto.

-
Politika4 days ago
ILI NE ZNAJU S KIM IMAJU POSLA ILI IMAJU REZERVNI PLAN: Ako nemaju čime da “pritisnu” Spajića, Hrvati da ne očekuju ništa
-
Politika4 days ago
Samo smijurija i mazanje očiju
-
Svetosavska sekta2 days ago
„Urbani“ Spajić na uzici „seoske“ SPC
-
Društvo6 hours ago
Sve je lako kad si normalan
-
Ekonomija15 hours ago
LUKSUZ U BOKI, DUGOVI NA JAHORINI: Luštica Bay dobila novog stratega, stižu i stare kontroverze