Svijet
SAD: FBI provjerava 25 hiljada vojnika Nacionalne garde

Američki bezbjednosni stručnjaci su zabrinuti zbog mogućeg, kako navode, napada iznutra ili prijetnje koja bi mogla da dođe od pripadnika službi koji će biti zaduženi za čuvanje izabranog predsjednika države Džozefa Bajdena tokom inauguracije 20. januara.
Zbog toga su zatražili od FBI-ja da se uradi bezbjednosna provjera svih 25 hiljada pripadnika Nacionalne garde koji dolaze u glavni grad.
Oprez je povećan zbog nereda 6. januara, kada je nastradalo pet osoba prilikom upada pristalica odlazećeg predsjednika Donalda Trampa u zgradu Kongresa u Vašingtonu, prenio je AP.
Ministar vojske Rajan Mekarti je rekao da su bezbjednosne službe svjesne potencijalnih prijetnji i upozorio je komandire jedinica da budu na povećanom oprezu kako se inauguracija približava.
Nacionalna garda je počela da pristiže u Vašington još prošle nedjelje i najavila da će biti kompletna do srijede.

-
Društvo3 days ago
Nije Mandić kriv
-
Politika5 days ago
LICEMJERJE AMERIČKE DIPLOMATIJE: “Zlonamjerni akteri” sad su poželjni partneri
-
Politika3 days ago
Izgubljen, skroz
-
Društvo1 day ago
Džaba ste masovno otišli u Potočare, kad ste u vlasti sa negatorima genocida
-
Politika1 day ago
Dok Zapad žmuri na destabilizaciju regiona, Kremlj zadovoljno trlja ruke
-
Društvo35 mins ago
CRNA GORA I 13. JUL: Da li smo zaboravili kojem su se zlu naši preci suprotstavljali?