Region
KOSOVO: Naredne godine tuži Srbiju za genocid

Portparolka Vlade Kosova Rozafa Keljmendi izjavila je da Priština planira da pokrene tužbu za genocid protiv Srbije pred Međunarodnim sudom pravde, ali ne ove, već do kraja sljedeće godine.
Keljmendi je to rekla u odgovoru na pitanje prištinske Kohe o tužbi, dodajući da je za nju potrebna velika priprema.
“Prije početka izrade tužbe, potrebno je finalizirati plan rada koji sadrži mnoge tehničke aspekte koji su uključeni u ovaj plan. Kada se proces izrade ovog plana završi, izrada tužbe može započeti. Nemamo tačan datum za podnošenje tužbe, ali možemo je podnijeti prije kraja sljedeće godine“, rekla je Keljmendi.
Premijer Kosova Aljbin Kurti najavio je taj plan u svom prvom obraćanju u Skupštini nakon što je izabran, prije mjesec dana.
Keljmendi je rekla da je prerano govoriti o mogućim posljedicama presude.
“Smatramo da je na Kosovu bilo genocida i pokušaćemo to da dokažemo“, rekla je Keljmendi i dodala da su u toku analize kada je riječ o mogućnosti da Priština podnese tu tužbu.

-
Politika4 days ago
I Aleksa je četnik
-
Politika1 day ago
LJIGAV KAO DEMOKRATE: Vujović uklanja spomenike po Crnoj Gori da bi se iskupila pred SPC zbog koljača Đurišića
-
Uncategorized3 days ago
Nešto kao “spora smrt”
-
Politika2 days ago
Slučaj Dodik – pokazna vježba za Vučića
-
Sport3 hours ago
Čeferinova UEFA i dalje ćuti o mafijaškim poslovima Crvene zvezde i Oskara