Politika
Krivokapić: Inicijativu opozicije doživljavam kao politički marketing za izbore u Podgorici
Inicijativu opozicije za glasanje o nepovjerenju Vladi doživljavam kao politički marketing za izbore u Podgorici, kazao je premijer Zdravko Krivokapić novinarima nakon današnje panel diskusije “Zapadni Balkan: Budućnost Evrope je naša zajednička agenda”.
On je kazao da je volja građana na izborima prošle godine bila uperena protiv bivšeg režima, i ocijenio da se Vlada suočava sa parlamentarnim ucjenama.
– Budućnost Crne Gore je zagarantovana reformskim pristupom i reformskim programima na kojima je Vlada radila danonoćno – kazao je Krivokapić.
On je istakao da su ostvarili izuzetne rezultate “u uslovima u kojima obitavamo”.
– Mi nismo imali kad da se bavimo marketingom. Mi smo se bavili unaprjeđenjem kvaliteta zivota. Crna Gora mora da funkcioniše po principu pogleda u budućnost. Ova vlada nudi viziju po kojoj je ta budućnost izvjesna – naveo je Krivokapić uz poruku da im je cilj da pobijede programi, a ne ljepota i harizmatičnost.
Na pitanje da li ima izgleda za sastanak parlamentarnom većinom budući da je Demokratski front kazao da je 10. decembar rok za dogovo o njihovoj inicijativi za formiranje nove vlade, Krivokapić odgovara:
– Oni su mene isključili iz tog procesa. Ta platforma nije meni upućena i ne idem ni u jednu kuću ukoliko me ne pozovu. Ja sam imao jedno rešenje 8+8+2, međutim problemi u Crnoj Gori su najčešće pojedinačni. Ako to prevaziđemo i malo žrtve iskažemo Crna Gora će biti mnogo bolja – rekao je premijer.
On je, upitan o slučaju KAP-a. koji je najavio postepeno ggašenej proizvodnje u elektrolizi, kazao da je cijena struje toliko prihvatljiva da nema privrednika kome se ne isplati da je koristi.
-
Politika3 days agoNeće to moći, Pipune
-
Svetosavska sekta4 days agoVUČIĆEV „PIT BUL“ U MANTIJI: Džomić predvodi inkviziciju koja se obračunava sa neposlušnima u SPC
-
Ekonomija4 hours agoNERADNA NEDJELJA: Politički kukavičluk upakovan u ustavnu proceduru
-
Svetosavska sekta2 days agoNiti smo braća, niti su nam kese sestre
-
Politika2 days agoOskar više nema ni magle za prodaju
-
Politika1 day agoMandić (ne)će pristati da se valja u Kneževićevom blatu političke destabilizacije
-
Svetosavska sekta4 hours agoDžomić nastavlja da gazi po Amfilohijevom amanetu