COVID-19
IJZ: Svi preminuli mlađi od 40 godina su bili nevakcinisani

Od 1. avgusta do 18. oktobra 2021. godine u Crnoj Gori je preminulo 17 osoba mlađih od 40 godina uslijed posljedica koronavirusa
Svi mlađi ispod 40 godina koji su preminuli od koronavirusa bili su nevakcinisani, saopšteno je danas iz Instituta za javno zdravlje.
Od 1. avgusta do 18. oktobra 2021. godine u Crnoj Gori je preminulo 17 osoba mlađih od 40 godina uslijed posljedica koronavirusa.
“Iako su neposredni uzroci smrti bili najrazličitiji, svi preminuli su imali zajednički imenilac – prethodno nijesu bili imunizovani protiv COVID infekcije”, navodi se u saopštenju.
Ovo je osnovni razlog zbog kog su nadležni uporni u molbama da se prvenstveno mladi u Crnoj Gori vakcinišu.
“Imunizacija, u najvećem broju slučajeva, čuva od najtežih posljedica. Podsjećamo da su od 80 do 90 odsto hospitalizovanih upravo nevakcinisani pacijenti”, navode iz IJZ.

-
Društvo3 days ago
CRNA GORA I 13. JUL: Da li smo zaboravili kojem su se zlu naši preci suprotstavljali?
-
Društvo4 days ago
Džaba ste masovno otišli u Potočare, kad ste u vlasti sa negatorima genocida
-
Društvo15 hours ago
Trinaesti jul u okovima fašizma
-
Politika4 days ago
Dok Zapad žmuri na destabilizaciju regiona, Kremlj zadovoljno trlja ruke