Društvo
PODGORICA: Spriječena okupljanja, policija legitimisala građane
Pripadnici Uprave policije spriječili su nova okupljanja građana u Podgorici koja su bila najavljena za 17 sati zbog izmjena odluke o kriterijumima za sticanje crnogorskog državljanstva koje Vlada planira da usvoji.
Tri marice, sa grupom službenika Uprave policije, parkirane su na kružnom toku na izlazu iz Podgorice ka Cetinju. Oni su legitimisali građane u automobilima sa crnogorskim obilježjima koji su odustali od protesta kako bi izbjegli privođenje i podnošenje krivičnih prijava.
Prethodno su dva inspektora u civilu legitimisala desetak mladića i djevojaka koji su stajali na trotoaru u blizini kružnog toga, bez bilo kakvih nacionalnih obilježja.
Na pitanje novinara Pobjede zbog čega su mladići i djevojke legitimisani, jedan od inspektora je rekao da imaju pravo na to i da nije dužan da daje informacije, već da se obrate nadležnima za njih.
Nakon što su se okupljeni razišli, inspektori su dali naređenje da se svi građani legitimišu koji budu tu zatečeni.
-
Politika3 days agoVUČIĆ OSJETIO IZDAJU: BIA preko posrednika poslala jasnu poruku Mandiću
-
Politika4 days agoBotun, posljednja linija odbrane od EU
-
Ekonomija1 day agoEPCG U SPIRALI GUBITAKA: Kako je energetski gigant pretvoren u politički servis i mašinu za finansijsko samouništenje
-
Politika4 days agoNemoj više da nas braniš, molim te…
-
Ekonomija2 days agoSKIJALIŠTE KOLAŠIN NI KRAJEM 2025. NEMA GARAŽU: Tenderi, pomjereni rokovi i sumnjivi milioni razotkrili BEMAX-mehanizam korišćenja države kao paravana
-
Svetosavska sekta3 hours agoFRAKCIJE U CRNOGORSKOJ FILIJALI CRKVE SRBIJE: Ko će preuzeti Amfilohijev amanet, a ko ostati vjerni ćaci
-
Politika1 day agoDrž’ se ti Zaostra, Rajo