Ekonomija
SPAJIĆ NA JAPANSKOM: Crnoj Gori važne investicije Japana

Crnoj Gori je, na putu podsticanja njenog ekonomskog prosperiteta, važna podrška Japana, posebno u privlačenju investicija iz te zemlje, ocijenio je ministar finansija i socijalnog staranja, Milojko Spajić
Spajić koji je u delegaciji predsjednika Vlade Zdravka Krivokapića prilikom službene posjete Japanu, je u video izjavi na japanskom jeziku kazao da se potencijal Crne Gore, kao i Zapadnog Balkana u cjelini, može unaprijediti poboljšanjem ekonomske saradnje između Crne Gore i Japana.
“Već smo preduzeli konkretne korake u tom pravcu, poput rješavanja problema i ponovnog pokretanja proizvodnje fabrike metala Daido u Kotoru, u posjeti koju sam nedavno imao sa japanskim ambasadorom Takahikom Kacumatom. Ovaj aktivan pristup i blizak odnos sa našim ključnim investitorima pomoći će jačanju odnosa dvije države”, kazao je Spajić koji je studije Ekonometrike završio na Osaka Univerzitetu, kao stipendista japanske Vlade, te gradio karijeru i u Tokiju.
Iz resornog Ministarstva su podsjetili da je prilikom nedavnog sastanka u Kotoru, Kacumata rekao da je srećan što vidi da postoji dugoročna saradnja između Japana i Crne Gore.
“Djelimo stav ka potrebi poboljšanja i širenja naših odnosa, kroz poslovanje, ekonomiju, IT, energetiku i ekologiju. U toku Olimpijskih igara, Krivokapić i Spajić posjetiće Tokio. Ovaj susret biće pokretačka snaga za poboljšanje naših odnosa”, kazao je Kacumata.
Delegacija crnogorske Vlade je na Olimpijskim igarama koje se održavaju u Tokiju, u znak podrške crnogorskim sportistima.
Spajić će se sjutra sastati sa japanskim premijerom Jošihide Sugom.

-
Ekonomija4 days ago
CRNA GORA TONE U DEFICIT: U prvom kvartalu 2025. godine pogoršani svi ključni ekonomski pokazatelji
-
Politika3 days ago
Ovakvoga ka’ Rajo nema na svijet! Možda samo u Beograd…
-
Politika2 days ago
Gospodari farse su ponovo u igri
-
KOLUMNE2 days ago
SVI PUTEVI VODE NA STADION PODNO TENKA: Glavni dokazi o kriminalu Oskara i ekipe će tek ugledati svjetlost dana
-
Svetosavska sekta4 days ago
UZALUD PROMOCIJA METODIJA: Amfilohije je nazamjenjiv, podrška tzv. SPC će nastaviti da opada
-
Politika1 day ago
Posljednji stisak ruske političke omče za srpskog autokratu