Politika
SARADNJA: URA, SNP i manjine potpisuju memorandum
Građanski pokret URA, Savez građana Civis, Socijalistička narodna partija i manjinske stranke potpisaće danas memorandum o saradnji, najavio je juče lider GP URA Dritan Abazović
Dokument će danas potpisati: Dritan Abazović (URA), Vladimir Joković (SNP), Ervin Ibrahimović (BS), Nik Đeljošaj (AA), Genci Nimanbegu (FORCA), Fatmir Đeka (DP), Srđan Pavicević (CIVIS).
On je novinarima u parlamentu rekao da se memorandum odnosi na pomirenje i na evropske integracije.
“Vrlo sam ponosan i zadovoljan jer integrišemo manjinske narode sa nekim partijama sa kojima možda u prethodnom periodu nijesu imali značajniju saradnju”, kazao je Abazović.
Upitan zašto, ako je u pitanju pomirenje, tu nijesu ostale partije, Abazović je kazao da, ako je i ostalim strankama tekst i svih osam principa prihvatljivo, ne vidi razlog da ga ne potpišu ili javno podrže.
Abazović je rekao da su ti principi univerzalni i pomiriteljski.
Najavljeno potpisivanje memoranduma izazvalo je juče raspravu u Skupštini na relaciji SNP – Demokrate.
-
Politika4 days agoPOLITIČKA NEINTELIGENCIJA RAZOTKRIVA SPAJIĆA: Svaka izjava formalnog premijera je dokaz njegovog potpunog diletantizma
-
Politika3 days agoSujeta, loše procjene i diletantizam doveli do političkog debakla Saše Mujovića
-
Ekonomija3 days agoKADA KADROVI POSTANU KOČNICA RAZVOJA: Šta slučajevi Ljevnaića, Vasilija Ivanovića i Majde Adžović govore o Crnoj Gori?
-
Politika13 hours agoSaša nejaki i laž o Peđi