Košarka

BUDUĆNOST IZBORILA MAJSTORICU: Neizvjesno do kraja, poen razlike doveo do pobjede

Košarkaši Budućnosti Voli protiv Crvene zvezde igraju četvrti meč finala Aba lige.

Budućnost je prvi put povela u 4. četvrtini , samo 3 minuta prije kraja. Sedam sekundi prije kraja utakmice, rezultat je bio 81:80, lopta za Crvenu zvezdu, ali odbrana Budućnosti je sačuvala minimalnu prednost koja je značila otvoren put do titule.

Beogradski tim dobio je prva dva duela, u prvom je slavio je 82:78, dok je u drugom bilo 85:79.

Budućnost je juče bila uspješnija u trećoj utakmici (75:71) i smanjila zaostatak u seriji na 2:1.

U finalu igra se na tri pobjede.

Beograd će biti domaćin eventualne pete utakmice, 28. maja.

Budućnost je u polufinalu eliminisala Mornar, pobjedama u oba meča, dok je majstorica odlučila duel Crvene zvezde i Igokee.