Košarka

EUROKUP: Budućnost u Top 16

KK Budućnost

Budućnost je krenula dosta slabo u prvoj čtvrtini uz procenat šuta za dva poena od svega 25%. Prvi period je ekipa Ulma riješila u svoju korist 24:12.

Budućnost se probudila u nastavku zahvaljujući boljoj odbrani i Edžimu koji je u prvom poluvremenu ubacio 12 poena. Uz njega Ivanović i Šehović postigli su po šest.

Na poluvrijeme se pošlo rezlultatom 37:35 za Budućnost.

U trećoj četvrtini se igralo koš za koš sve do posljednjih dva minuta kada Budućnost pravi seriju 7:0 i treću četvrtinu završava rezultatom 55:49. Ekipu je nosio Ivanović sa sedam poena u trećem periodu, ukupno 13 poslije treće četvrtine.

U posljednjoj četvrtini naš tim je imao prednost i do osam poena koje je održavao do samog kraja meča.

Najbolji u Budućnosti bio je Edžim sa 20 poena, Nikola Ivanovuć ubacio je poen manje. Kobs je meč završio sa 11 a Danilo Nikolić sa devet poena.

Kod domaćih najbolji je bio Ostehovski sa 17 poena.

Budućnost je ovom pobjedom izborila plamsna u Top 16 fazu.