Košarka

IZNENADJENJE: Igokea pobijedila Zvezdu pred dolazak u Podgoricu

Košarkaši Igokee priredili su prvo iznenađenje u Admiralbet ABA ligi – pobijedili su aktuelnog šampiona Crvenu zvezdu rezultatom 75:68.

Prije samo dva dana Zvezda je u Evroligi savladala Makabi u gostima, ali je večeras bila nemoćna u Laktašima.

Igokea je spektakularno odigrala prvih 20 minuta i na odmor je otišla sa čak 22 poena prednosti – 44:22.

Domaća ekipa je početkom treće četvrtine imala maksimalnih plus 23 (45:22), “crveno-bijeli” su u 34. minutu prišli na 56:51, ali Igokea je imala odgovor i serijom 6:0 definitivno je prelomila meč.

Nakon tri gola i Igokea i Crvena zvezda imaju skor 2-1.

Najefikasniji u pobjedničkom timu Antabija Voler sa 15 poena, a najbolji igrač meča bio je doskorašnji igrač Zvezde Aleksa Radanov, koji je imao 14 poena i sedam asistencija.

Nikola Kalinić je bio najbolji u gostujućoj ekipi sa 16, Mitrović je upisao 13, a Nikola Ivanović 10.

Igokea u narednom kolu gostuje u Podgorici, ekipi Budućnost Volija…