Košarka

DRAMATIČNO DO KRAJA: Monako ide dalje sa 90:87

Košarkaši Budućnost Volija od 18 sati igrali su odlučujuću utakmicu za plasman u četvrtfinale Evrokupa.

Igrali su  majstoricu sa Monakom u Monte Karlu, nakon što su prva meča završena pobjedama u gostima.

Podgorički “plavi” su slavili u prvoj utakmici 73:72, Monako se revanširao u Ljubljani 74:64.

Pobjednik večerašnje majstorice Monako će u polufinalu Evrokupa igrati protiv Gran Kanarije, koja je u dva meča eliminisala francuski Metropoliten.

TOK MEČA:

Na kraju prve četvrtine Ivanović za tri u posljednjoj sekundi , poslije najljepše akcije Budućnosti, koja vodi 23:22 nakon prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini Monako vodi sa velikim brojem ofanzivnih skokova.

46:42 u finišu prvog poluvremena.

48:46  na poluvremenu. Duplo više skokova imao je Monako 20-10, osam ofanzivnih.

60:60 Igra se “koš za koš” .

Monako vodi 70:66 uoči posljednjih 10 minuta., problemi u skoku za Budućnost.

Budućnost vodi 78:75

2 minuta do kraja, Monako vodi 84:80

86:84, posljednji minut

88:87,  tajm-aut Mitrovića.

Monako slavi 90:87 u majstorici četvrtfinala.

Gledajući obje utakmice “crveno alarm svijetlo” treba da se upali u našim redovima zbog katastrofalnog šuta za tri poena.

U oba meča pogodili smo samo sedam trojki iz 28 pokušaja (u Ljubljani samo 2/15). Od tih sedam, četiri puta je bio precizan Džastin Kobs (sa 4/7 u oba meča jedini sa prelaznom ocjenom). To znači da je ostatak tima u dva meča šutirao samo 3/21.

Tako Melvin Edžim i Danilo Nikolić, igrači koji je su prijetnja spolja za svakog protivnika, još nemaju pogođenu trojku u ovom duelu.

Druga stvar koja bi morala da se dovede u red je veliki broj izgubljenih lopti. U oba meča ukupno 31 izgubljena lopta.