Košarka

POBJEDA U 3. MEČU: Budućnost produžila seriju

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su sinoć u Podgorici beogradsku Crvenu zvezdu 75:71 (15:19, 20:13, 16:15 i 24:24) i smanjili rezultat na 2:1, u finalu plej-ofa ABA lige. Četvrta utakmica igra se 24. maja, takođe u Podgorici.

“Plavi” su slavili najviše zahvaljujući Delavaleu. U uzbudljivoj završnici prvo je pogodio trojku za 73:69, a onda i bacanja za konačnih 75:71. Budućnost je odlično realizovala bacanja. Imala ih je čak 36 i pogodila je 30.

Budućnost je u finišu treće četvrtine prvi put stekla sedam prednosti (51:44), a vodila je i 64:57 u 36. i 68:61 u 38. minutu.

Beogradski tim uspio je da 58 sekundi prij kraja smanji na 70:69, ali je Amedeo Dela Vali riješio sve dileme.

Dela Vale je meč završio sa 19, dok su po 11 poena postigli Nikola Ivanović i Danilo Nikolić.

U beogradskom timu najbolji je bio Džordan Lojd sa 19, dok je Ognjen Dobrić dodao 17 poena.

Eventualna peta predviđena je za 28. maj u Beogradu.

TOK MEČA:

4. četvrtina:

Zvezda bolje otvara posljednju dionicu i preko Lojda i Lazića stiže do izjednačenja odmah na startu – 53:53.

Nikolić zakucava poslije dobre asistencije Dela Valea, a Italijan potom siguran sa penala – 57:53.

Atraktivan alej-ap Noka, ali Dela Vale uzvraća trojkom, a potom i Danilo Nikolić pogađa za tri – 64:57.

Ivanović je fauliran i išao je na liniju penala, pa Rid zakucava. “Plavi” drže Zvezdu na minus 7 – 68:61, na 2:50 do kraja.

Serija gostiju i istopila se prednost Budućnosti, ali Dela Vale pogađa novu trojku za 73:69.

Lojd pogađa oba bacanja za Zvezdu, ali i Dela Vale ne prmašuje nakon faula – 75:71.

3. četvrtina:

Počelo je drugo poluvrijeme. Rid je pogodio jedno slobodno bacanje, a Lazić za tri poena na drugoj strani (36:35).

Mnogo promašenih šuteva, ali i preokreta. Nikolić je pogodio za tri poena za 41:40.

Zvezda je, na tri i po minuta do kraja dionice, ponovo prekrenula – 41:44.

Novi prekoret, sada na drugoj strani koševima Ivanovića i Rida – 45:44, a onda “plavi” kompletiraju serju 10:0 i stižu do najveće prednosti na meču – 51:44.

Trojka Davidovca u posljednjoj sekundi treće četvrtine – Budućnost vodi 51:47

2. četvrtina:

Zakucanje Mitrovića preko Kuzmića na startu druge dionice (17:19), a potom i trojka Ivnovića (20:21). To je prva trojka “plavih” iz šestog pokušaja.

“Plavi” dolaze do preokreta pogotcima Mitrovića i Rida (24:21).

Agresivna igra na obje strane i velika borba. Lojd i Mitrović su preuzeli glavnu riječ u posljendja dva napada – 26:25 na sredini druge četvrtine.

Milojević reaguje tajm-autom nakon što su gosti ponovo otišli na plus 3 – 27:30.

Dvije trojke Dela Valea i sada “plavi” imaju tri poena prednosti – 35:32, na kraju prvog poluvremena.

1. četvrtina:

Prve poene na meču postigao je Dela Vale (3:0) sa linije slobodnih bacanja, nakon skoro minut i po igre. Na drugoj strani prvi u strijelce se upisao Simonović. Potom po koš na obje strane – 5:4.

Nekoliko grešaka ispod oba koša, da bi Kobs pogodio uz faul (8:4). Trojka pa prodor Dobrića za prvo izjednačenje (9:9), da bi Davidovac donio vođstvo gostima.

U finišu četvrtine Zvezda je uspjela da se malo “odlijepi”. Stigla i do plus 3, da bi Davidivac postigao trojku uz zvuk sirene za 15:19 na kraju prvih 10 minuta.

Nekoliko stotina navijača Budućnosti Voli na tribinama. Na tribinama su košarkaši Studentskog centra koji će sljedeće sezone igrati u ABA ligi , kao i fudbaleri Budućnosti.

Petorka Budućnost Volija: Kobs, Edžim, Danilo Nikolić, Dela Vale i Rid.

Petorka Crvene zvezde: Hol, Lojd, Lazić, Simonović i Noko.

Beogradski tim dobio je prva dva duela u svojoj dvorani.

U prvom meču slavio je 82:78, dok je u drugom bilo 85:79.