Tenis

PREOKRET U ČETVRTFINALU: Grk poslao Nadala kući, kaže da nije igrao samo za sebe, već za svoju zemlju

Posle vođstva 2:0 u setovima protiv Stefanosa Cicipasa, Rafael Nadal potpuno je stao i dozvolio Grku da ga eliminiše.

Stefanos Cicipas ne može da povjeruje da je u četvrtfinalu Australijan opena protiv Nadala uspio da sa 0:2 dođe do pobjede.

Grk se tako revanširao svjetskom broju dva za poraz na istom mjestu u polufinalu 2019. godine, kada je osvojio samo šest gemova.

I sada je prijetilo da će se sve brzo završiti, uzeo je samo pet gemova u početna dva seta, ali onda je sve uspio da okrene, dobije taj-brejk u trećem setu, a potom i četvrti i peti.

Kasnije je u razgovoru sa Matsom Vilanderom i Timom Henmanom, Stefanos rekao da nema tajnu kako treba da se neko nosi sa Nadalom.

Bio sam u provaliji posle drugog seta, onda mi je taj treći set dao samopouzdanje da nastavim. Bilo mi je drago da sam bio u stanju da nastavim u istom ritmu i sačuvam mirnoću. To mi je pomoglo da pobijedim. Pokazao sam zrelost na kraju, srećan sam i ponosan što sam bio u stanju da se borim tako žestoko, što nisam odustao. Ne igram samo za sebe, već i za svoju zemlju, kad god izađem na teren“, dodao je Grk.