Svijet
ODGOVOR SOFIJI: Rusija protjeruje bugarske diplomate

Rusija je danas najavila protjerivanje dvojice bugarskih diplomata kao odgovor na odluku vlasti u Sofiji da protjeraju ruske diplomate zbog špijunske afere.
Prema saopštenju ruskog ministarstva spoljnih poslova, ta odluka je saopštena bugarskom ambasadoru u Moskvi.
Rusija protjeruje prvog sekretara konzularne službe i prvog sekretara zaduženog za trgovinu i ekonomska pitanja bugarske ambasade.
“Ova mjera je odgovor na neosnovanu odluku bugarske strane da proglasi nepoželjnim osobama dva zaposlena u ruskoj ambasadi u Sofiji”, dodaje rusko ministarstvo.
Bugarske vlasti su u martu odlučile da protjeraju ruske diplomate nakon što je otkrivena navodna špijunska mreža koja je radila u korist Moskve, a u kojoj je bilo i nekoliko zvaničnika bugarskog ministarstva odbrane.
Bugarska tradicionalno ima bliske ekonomske odnose sa Rusijom, ali od oktobra 2019. prisutne su tenzije zbog nekoliko slučajeva špijunaže.

-
Svetosavska sekta4 days ago
POŠTOVANJE ZAKONA DA KRENE OD SPC: Kontejner na Rumiji i nelegalna krstionica prst u oko državi i vladavini prava
-
Politika5 days ago
CILJ ZAUSTAVITI EVROPSKI PUT: Spajić i Milatović zatežu odnose sa Hrvatskom da bi se dokazali Mandiću
-
Politika2 days ago
MOMOVA KVAKA Od Spajketove Velike plaže do Momove državne Lutrije
-
Svetosavska sekta2 days ago
VJERNICI KAO ORUĐE (4): Lažiranjem istorije crnogorsku naciju svesti na geografski pojam
-
Politika3 days ago
Nepopravljivo
-
Ekonomija15 hours ago
GUŽVA OKO VELIKE PLAŽE: Zavlačenjem ozbiljnih investitora Spajić trajno ugrožava status Crne Gore kao poželjne investicione destinacije