Svijet
PALESTINA: Abas raspisao parlamentarne i predsjedničke izbore

Palestinski predsjednik Mahmud Abas saopštio je danas da će parlamentarni i predsjednički izbori u toj državi, prvi poslije 15 godina, biti održani u maju, odnosno julu.
Prema dekretu koji je objavila Abasova kancelarija, parlamentarni izbori biće održani 22. maja, a predsjednički 31. jula.
U dekretu se kaže da je “predsjednik preporučio izbornom komitetu i svim državnim institucijama da započnu izborni proces u svim gradovima u otadžbini”, misleći na Zapadnu obalu, Gazu i istočni Jerusalim, navodi AP.
Izbori predstavljaju veliki rizik za Abasovu partiju Fatah, ali i za Hamas koji je pozdravio predsjednički dekret o raspisivanju izbora, ocjenjuje američka agencija.
Fatah i Hamas više od deset godina traže održavanje izbora, ali nikad nijesu uspeli da prevaziđu nesuglasice i saglase se o izbornom procesu.
Uprkos Abasovom današnjem dekretu, nije izvjesno da će izbori zaista biti i održani.

-
Politika5 days ago
IPAK SE OKREĆE Mandić, Bečić i Spajić zabranjuju okupljanja: Da su ovakve izmjene usvojene 2020. Amfilohija bi kažnjavali i do 10.000 eura DNEVNO!
-
Politika2 days ago
MOSKVA NE PRESTAJE DA STEŽE OMČU: Koliko još može da izdrži srpski autokrata?
-
Društvo3 days ago
NASTAVLJA SE DISKRIMINACIJA CRNOGORSKIH VJERNIKA: Mandić-Spajićeva vlast u dogovoru sa SPC želi da izbriše Crnogorsku pravoslavnu crkvu
-
Politika3 days ago
Težački posao
-
Politika18 hours ago
VRLINA PODANIŠTVA: Kad je neko rođen da služi