Region
OSLIKAN NA UGLU: Mural sa likom Mladića u Njegoševoj ulici u Beogradu

Mural sa likom ratnog zločinca i bivšeg komandanta Vojske Republike Srpske Ratka Mladića, oslikan je na uglu Njegoševe i ulice Alekse Nenadovića u Beogradu, javio je beogradski Danas.
Mladić je pravosnažno osuđen pred Haškim tribunalom na doživotni zatvor zbog genocida i zločina protiv čovječnosti nad nesrbima tokom rata u BiH.
Žalbeno vijeće Haškog tribunala nedavno je potvrdilo prvostepenu presudu kojom je Mladić proglašen krivim po deset tačaka optužnice – za učešće u genocidu u Srebrenici, progon, istrebljenje, ubistvo, deportaciju stanovništva, prisilno premještanje stanovništva, terorisanje stanovništva, protivpravne napade na civile i uzimanje talaca.
“Mladić zauvek srpski heroj“, “Haška nepravda za Mladića” “Tajna Mladićevog prstena hrabrost i prkos”, bili su samo neki od glavnih tekstova na naslovnim stranama tabloida u Srbiji, nakon što je nekadašnjem komandantu Vojske Republike Srpske Ratku Mladiću potvrđena doživotna kazna zatvora.

-
Politika4 days ago
IPAK SE OKREĆE Mandić, Bečić i Spajić zabranjuju okupljanja: Da su ovakve izmjene usvojene 2020. Amfilohija bi kažnjavali i do 10.000 eura DNEVNO!
-
Društvo2 days ago
NASTAVLJA SE DISKRIMINACIJA CRNOGORSKIH VJERNIKA: Mandić-Spajićeva vlast u dogovoru sa SPC želi da izbriše Crnogorsku pravoslavnu crkvu
-
Politika19 hours ago
MOSKVA NE PRESTAJE DA STEŽE OMČU: Koliko još može da izdrži srpski autokrata?
-
Politika5 days ago
Bečić zna zašto
-
Politika2 days ago
Težački posao