Društvo
BAR: Obijen Saborni hram Svetog Jovana Vladimira
Saborni hram Svetog Jovana Vladimira u Baru obijen je u noći između subote i nedjelje. Ovo je za Portal Bar potvrdio protojerej-stavrofor Slobodan Zeković. Za sada se ne zna šta je odneseno iz vjerskog objekta.
Policija radi uviđaj koji je još u toku.
Nedjeljna jutarnja liturgija jutros je služena u Njegoševoj kapeli pored hrama.
Saborni hram Svetog Jovana Vladimira je završen i osveštan 25. septembra 2016. godine, na hiljaditu godišnjicu od smrti Svetog Jovana Vladimira.
Hram je površine u osnovi 1.370 kvadrata, visine 44,50 m do vrha krsta na centralnoj kupoli. Na hramu se nalazi 11 zvona, od kojih je najveće teško 800 kilograma. Zvona su smještena u dva pirga, posvećena Svetim caru Konstatinu i carici Jeleni, i Svetim Kirilu i Metodiju.
-
Politika5 days agoDogodine možda u Prizrenu, ali kao turisti
-
Politika3 days agoMandićevo “kosovaranje” zbog nedolaska kod Vožda
-
Svetosavska sekta2 days agoRADOVIĆ SE IPAK ZALAGAO ZA PCCG: Amfilohije i poslije smrti demantuje Džomićeve spinove
-
Politika23 hours agoKoje mape sanja Nikola Camaj?
-
Ekonomija23 hours agoRADULOVIĆ JE U PRAVU, ALI AUTO-PUT SAM PO SEBI NIJE DOVOLJAN: Bez aktiviranja Bjelasice nema preporoda sjevera