Politika
JOKOVIĆ UOČI SASTANKA: Vjerujem u dogovor parlamentarne većine
Predstavnici parlamentarne većine sastaće se danas kako bi pokušali da nađu izlaz iz aktuelne političke krize u vladajućoj koaliciji i prevaziđu nesporazume koji su kulminirali tokom proteklih desetak dana. Jedan od inicijatora sastanka predsjednik SNP-a Vladimir Joković za Dnevne novine je kazao da vjeruje da je moguće postići dogovor.
Uvjeren je i da će parlamentarna većina otvoriti sve teme kako bi se došlo do rješenja prihvatljivog svima.
On je kazao da će glavna tema sastanka, biti prevazilaženje problema kako unutar parlamentarne većine, tako i na relaciji parlamentarna većina – Vlada.
Joković je pozvao sve učesnike na političkoj sceni Crne Gore koji čine vlast da biraju riječi prilikom obraćanja i tokom komunikacije, jer postoji prag tolerancije koji ukoliko se pređe, dovodi do situacije da se više ne može dogovarati niti razgovarati.
“Vjerujem da taj prag nije prekoračen i vjerujem i nadam se razumu i odgovornosti prema građanima Crne Gore da je moguće doći do rješenja i dogovora o prevazilaženju aktuelne političke situacije”, istakao je Joković, dodajući da će unutar parlamentarne većine biti otvorene sve teme kako bi se došlo do kompromisa.
-
Politika4 days agoNeće to moći, Pipune
-
Ekonomija1 day agoNERADNA NEDJELJA: Politički kukavičluk upakovan u ustavnu proceduru
-
Svetosavska sekta3 days agoNiti smo braća, niti su nam kese sestre
-
Politika3 days agoOskar više nema ni magle za prodaju
-
Politika2 days agoMandić (ne)će pristati da se valja u Kneževićevom blatu političke destabilizacije
-
Svetosavska sekta1 day agoDžomić nastavlja da gazi po Amfilohijevom amanetu
-
Politika6 hours agoKad “srpski svet” udari u zid