Fudbal

ITALIJA DOBIJA NOVOGO ŠAMPIONA: Inter slavio, Juve se oprostio od titule

Published

on

Fudbaleri Intera savladali su kao gosti Krotone 2:0 u utakmici 34. kola Serije A.

Strijelci su bili Kristijan Eriksen u 69, odnosno Ašraf Hakimi u trećem minutu sudijske nadoknade.

Izabranici Antonija Kontea stigli su nadomak titule, koju bi mogli da osvoje već u nedjelju, ukoliko Atalanta ne pobijedi na strani kod Sasuola, piše B92.

Ukoliko tim iz Bergama, ipak, slavi, “nerazuri” će priliku da Skudeto potvrde imati u narednoj rundi na svom terenu protiv Sampdorije.

Ono što je sigurno jeste da je Juventus i matematički ostao bez titule, koju je osvajao devet puta zaredom.

Posljednji šampion pre “Stare dame” bio je Milan u sezoni 2010/11, godinu dana nakon posljednje Interove titule.

U prvom meču današnjeg programa, fudbaleri Verone i Specije odigrali su u Veroni neriješeno 1:1.

Domaći tim je do vodstva mogao u četvrtom minutu, ali je nakon gledanja VAR-a zbog ofsajda poništen gol Kevina Lazanje.

Verona je do gola došla preko Edija Salseda u 46. minutu na asistenciju Darka Lazovića, a bod gostima donio je Rikardo Saponara u 86. minutu meča.