Svijet
BANGLADEŠ: Policija gumenim mecima na demonstrante, više povrijeđenih
Desetine demonstranata su povrijeđene u glavnom gradu Bangladeša kada je policija pucala gumenim mecima.
Policajci su prvo pendrecima probali da razbiju demonstracije organizovane zbog smrti pisca u zatvoru i zbog obračuna vlasti sa piscima, novinarima i aktivistima koji je kritikuju.
Na pendreke su mladi aktivisti opozicione Nacionalističke partije Bangladeša odgovorili napadom kamenicama na policiju, a ona uzvratila ispaljivanjem gumenih metaka i suzavca. BNP je navela da je povrijeđeno oko 30 studenata aktivista, a povrijeđeno je i nekoliko policajaca.
Pisac Muštak Ahmed je u četvrtak umro u zatvoru, a bio je uhapšen u maju pošto je na internetu kritikovao postupanje države tokom epidemije koronavirusa, te je optužen za širenje glasina i antidržavnu aktivnost.
U zajedničkoj izjavi, duboku zabrinutost zbog smrti pisca izrazilo je 13 ambasadora u Bangladešu, među kojima i američki, francuski, britanski i njemački.
-
Politika11 hours agoAlbanci i Bošnjaci mogu odlučiti i o nestanku Crne Gore
-
Politika2 days agoPOSLUŠNICI SAD: Spajića u dvije godine napustili vodeći ljudi, uz njega ostali politički diletanti
-
Svetosavska sekta4 days agoSamo se u crkvi Srbije nagrađuje pedofilija
-
Politika4 days agoODSTUPANJE OD DOBRE PRAKSE SARADNJE SA EU: Da li Crna Gora postaje država bez vladavine prava?
-
Politika3 days agoCrna Gora nije u kombinaciji
-
Ekonomija3 days agoNaftne rezerve, 12,5 miliona eura i jedno ključno pitanje: Ko govori istinu građanima?
-
Svetosavska sekta11 hours agoCrkva Srbije ne služi Bogu, nego mamonu